Featured

Szlachetny Mecz - Szlachetne zwycięstwo - Wynik w magazynie - Szlachetne Dwie Paczki

20121024paczkaPunktualnie o godzenie 16.30 w sobotę 24 listopada 2012r. wraz z pierwszym sędziowskim gwizdkiem w Werbkowickiej hali sportowej rozpoczęła się rywalizacja - Wielki Mecz piłki nożnej. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny - Wolontariusze Szlachetnej Paczki w czerwonych koszulkach kontra Władze Gminy Werbkowic w strojach czarnych.

Biletem wstępu na mecz była żywność, środki czystości oraz zabawki. Robiliśmy wielką paczkę dla dwóch potrzebujących rodzin z gminy Werbkowice - dwie mamy samotnie wychowujące dzieci bardzo potrzebowały naszego wsparcia. Widzowie nas nie zawiedli pojawili się punktualnie, by kibicować swoim faworytom.

Serce Stowarzyszenia „Wiosna” , znajduje się w Krakowie, gdzie pomysłodawca Szlachetnej Paczki ks. Jacek Stryczek 11 lat temu otworzył ludzkie serca na biedę i mądre pomaganie. Dlatego też zanim rozpoczęliśmy mecz, został zaprezentowany ludowy taniec regionalny „Krakowiak”.

Od pierwszego gwizdka widać było na boisku sportową rywalizację i ducha walki, wolontariusze nie poddawali się mimo, że drużyna Władz Urzędu Gminy miała znaczącą przewagę. W pierwszej połowie meczu nikt nie zdobył bramki. W przewie meczu - gdy piłkarze regenerowali siły - nasze oczy cieszyły występy zaproszonych zespołów - Cheerleaderki o wdzięcznej nazwie „Kalejdoskop” działające przy Szkole Podstawowej w Husynnem pokazały swój energiczny układ taneczny. Drugim zespołem była grupa „Wesoła Ferajna” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach, która również zaprezentowała swoje umiejętności taneczne. Wielkie ukłony dla pań prowadzących oba zespoły – Anny Myśliwiec oraz Magdaleny Orzechowskiej.

Po przerwie emocje wróciły. Druga połowa dostarczyła sporo wrażeń. Wolontariusze Szlachetnej Paczki ruszyli pełni energii i udało się – Daniel Wójcik strzelił gola. Piłkarze Klubu „Kryształ” również wsparli Wolontariuszy w meczu. Ostatecznie po rzutach karnych, Wolontariusze Szlachetnej Paczki zwyciężyli z wynikiem 5:6.

Wszystkim przybyłym na mecz Darczyńcom - Dziękujemy, że byliście z nami.

To nie było tylko zwycięstwo meczu, największą wygraną jest dla nas to, że udało się zrobić Dwie Wielkie Szlachetne Paczki dla potrzebujących rodzin. Wspólnie wygraliśmy mecz o lepsze życie dla naszych rodzin.