Kultura

{slider title="Działalność kulturalna" open="true" }

Działalność kulturalną na terenie gminy w głównej mierze prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach.

Działalność Ośrodka od chwili założenia do dziś opiera się przede wszystkim na inicjowaniu, organizowaniu i koordynowaniu wydarzeń kulturalnych oraz różnych działań w zakresie kultury i sztuki, podtrzymywaniu i pielęgnowaniu lokalnego dziedzictwa kulturalnego oraz wspieraniu lokalnych artystów.

Plenerowe koncerty z udziałem gwiazd sceny muzycznej w wyjątkowej scenerii Amfiteatru lub terenów zielonych przyległych do Parku, przeglądy, festiwale i widowiska są tylko częścią życia kulturalnego gminy.

Odnowiony w ostatnich latach Amfiteatr jest doskonałym miejscem do oderwania się od codziennego stresu i zabiegania, gdzie na co dzień można odpocząć wśród zieleni na jednej z wielu ławeczek, nawet wieczorem, bo teren jest kompleksowo oświetlony.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Gminnego Ośrodka Kultury oraz śledzenia kalendarza wydarzeń artystycznych, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

{slider title="Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach" }

n gok

Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach
ul. Piłsudskiego 2
22-550 Werbkowice
tel./faks: 84 6572032, 84 6572078
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: http://gok.werbkowice.pl
fb: https://www.facebook.com/GOKwWerbkowicach/

{slider title="Kalendarz imprez i stałe formy pracy"}

Kalendarz imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Werbkowicach

Stałe formy pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach

 {slider title="Najważniejsze wydarzenia kulturalne"}

Atrakcyjność kulturalna w gminie Werbkowice skoncentrowana jest na wydarzeniach i przedsięwzięciach. Wiele z nich posiada utrwaloną markę, ponadlokalny zasięg, co pozwala określić je jako produkty turystyczne. Należą do nich:

  • Dni Werbkowic i Dzień Cukrownika (lipiec) jedno lub dwudniowa impreza masowa; cykl koncertów, pokazów i innych wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, prezentacja produktów tradycyjnych Ziemi Werbkowickiej przygotowanych przez KGW i Klub Seniora z Werbkowic.
  • Wojewódzki Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych (czerwiec) festiwal w formie konkursu; prezentacja repertuaru charakterystycznego dla kapel podwórkowych/ulicznych, tzw. Folk miejski.
  • Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej dla Młodzieży odbywający się w starym kościółku Parafii Świętego Michała Archanioła w Werbkowicach (maj), festiwal wokalno-instrumentalny w formie konkursu; prezentacja pieśni religijnych.
  • Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej (maj) Festiwal wokalno-instrumentalny w formie konkursu; prezentacja pieśni Maryjnych dla zespołów śpiewaczych.
  • Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych (listopad) Festiwal śpiewaczy promujący i prezentujący ludową twórczość zespołów (w tym duetów, solistów) z różnych powiatów; forma konkursu.
  • Spotkania kabaretowe w Werbkowicach (luty) przegląd kabaretów – forma konkursu.
  • Dożynki (sołeckie i gminne) (wrzesień) wydarzenie o charakterze religijno-świeckim; ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi, towarzyszą temu występy zespołów ludowych, pokazy, degustacja potraw, itp.
  • Nasza Wigilia (grudzień) uroczystość opłatkowa z udziałem mieszkańców całej gminy (wspólna modlitwa, kolędowanie, część artystyczna, przygotowanie potraw wigilijnych przez KGW i Klub Seniora).

{slider title="Grupy i zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach"}

Grupy i zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach

{slider title="Koła Gospodyń Wiejskich" }

Charakterystyka działalności

Gminna Rada Kobiet w Werbkowicach

Regulamin Koła Gospodyń Wiejskich

Wykaz KGW z terenu Gminy Werbkowice

Przepisy

{slider title="Stowarzyszenie Wandalowie - Wandalska Zagroda" }

Stowarzyszenie Wandalowie - Wandalska Zagroda w Kotorowie zrzesza osoby zainteresowane zdobywaniem i pogłębianiem wiedzy z życia ludów śrdniowiecznych oraz ich odtwarzaniem (prezentacją). Plemiona wandalskie uciekając przed nadchodzącymi z północy Gotami, przemieszczały się przez krainę zamieszkaną przez pierwszych osadników gockich między Huczwą a Bugiem.

Wydarzenia te miały miejsce na przełomie II i III wieku naszej ery. Areną prezentującą wydarzenia z burzliwego okresu starć Wandalów z Gotami jest Zagroda składająca się z chaty, chaty biesiadnej, szopy, traktu drewnianego z mostkiem i kładką oraz ogrodzenia plecionkowego wraz z wyposażeniem.

https://www.facebook.com/WandalowieWerbkowice/

{/sliders}

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes