Protokoły z obrad komisji oceniającej wykonawców VI Międzypowiatowego Festiwalu Zespołów Śpiewaczych – Werbkowice 2016.
Protokół z obrad komisji oceniającej wykonawców VI Międzypowiatowego Festiwalu Zespołów Śpiewaczych – Werbkowice 12 listopada 2016 roku
Jury w składzie:
-
Przewodniczący Andrzej Sar – muzyk, Główny Instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie,
-
Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka – Instruktor ds. Działalności Artystycznej Seniorów i Osób Społecznie Wykluczonych w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie,
-
Wojciech Tybulczuk – wieloletni kierownik kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, nauczyciel klasy akordeonu w Szkole Muzycznej im. Karola Namysłowskiego I st. w Szczebrzeszynie oraz Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego I i II st. w Zamościu,
po wysłuchaniu 9 solistów/duetów oraz 18 zespołów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
-
w kategorii soliści i duety:
I miejsce – p. ZOFIA SULIKOWSKA z Wojsławic
II miejsce – p. AGNIESZKA BANDOSZ z Pawłowa
III miejsce – p. CZESŁAWA MOJSYN z Wojsławic
-
w kategorii zespoły a'capella, z akompaniamentem akordeonu, instr. klawiszowych, podkład cd:
I miejsce – Zespół GÓRZANKI z Gozdowa
II miejsce – Zespół RADOŚĆ z Liszna
III miejsce – Zespół DRUGA MŁODOŚĆ ze Strzyżowa
oraz wyróżnienie dla Zespołu FLOWERS z Białopola
-
w kategorii zespoły z kapelą:
I miejsce – Zespół CUDA WIANKI z Dorohuska
II miejsce – Zespół OSTROWIACY z GOK Trzeszczany
III miejsce – Zespół ECHO z GOK Pawłów
oraz wyróżnienie dla Kapeli Turobińskiej z Turobina
Protokół z obrad komisji oceniającej wykonawców VI Międzypowiatowego Festiwalu Zespołów Śpiewaczych – Werbkowice 13 listopada 2016 roku
Jury w składzie:
-
Przewodniczący Andrzej Sar – muzyk, Główny Instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie
-
Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka – Instruktor ds. Działalności Artystycznej Seniorów i Osób Społecznie Wykluczonych w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie
-
Wojciech Tybulczuk – wieloletni kierownik kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, nauczyciel klasy akordeonu w Szkole Muzycznej im. Karola Namysłowskiego I st. w Szczebrzeszynie oraz Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego I i II st. w Zamościu
po wysłuchaniu 6 solistów/duetów oraz 16 zespołów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
-
w kategorii soliści i duety:
I miejsce – p. LEOKADIA PROKOPCZUK z Zanowinia
II miejsce – p. MAŁGORZATA TARASEK z Dorohuska
III miejsce – p. FELICJA MATCZUK i p. WERONIKA PETRUK z Teosina
-
w kategorii zespoły a'capella, z akompaniamentem akordeonu:
I miejsce – Zespół RAKOŁUPIANKI z Rakołup
II miejsce – Zespół SIELANKI z Sielca
III miejsce – Zespół NADBUŻAŃSKI KLON ZIELONY z Zanowinia
oraz wyróżnienie dla:
- Zespołu KUMOWIANKI z Kumowa Majorackiego
- Chóru ZORZA ze Skierbieszowa
-
w kategorii zespoły z kapelą ludową:
I miejsce – Zespół SIEDLISZCZANIE znad Wieprza
II miejsce – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY z KAPELĄ z HONIATYCZ
III miejsce – Kapela Ludowa CUKROWNIACY z Gminy Krasnystaw
oraz wyróżnienie dla:
- Zespołu śpiewaczego KORAL z Kamienia
- Zespołu ALE BABKI z Dorohuska
-
tytuł najlepszych instrumentalistów przypadł:
- p. WERONICE JĘDRUSZEK z Zespołu Siedliszczanie znad Wieprza
- p. RYSZARDOWI KRÓL z Kapeli Ludowej Cukrowniacy
Jury postanowiło dodatkowo przyznać nagrodę specjalną dla Najmłodszych Uczestniczek Festiwalu dla NIKOLI MATCZUK i MARYSI TARASEK z Husynnego.
Albumy zdjęć na profilu GOK: