Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni demokratyczne wybory samorządowe. To właśnie wtedy rozpoczął się nowy rozdział w historii Polski — oparty na odpowiedzialności, współpracy i realnym wpływie mieszkańców na sprawy swoich lokalnych wspólnot.