W dniu 22 czerwca 2012 roku na kompleksie boisk ORLIK 2012 w Werbkowicach, odbyła się impreza pod nazwą MINI EURO 2012, nawiązująca do odbywających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej (EURO 2012). W imprezie udział wzięło ponad 300 uczestników – przedszkolaki, dzieci szkół podstawowych, osoby niepełnosprawne, opiekunowie, rodzice, wolontariusze, sympatycy piłki nożnej.
W dniach 12-16 czerwca 2012 roku 34 uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Werbkowicach uczestniczyło w „zielonej szkole” w Karkonoszach. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z różnorodnością krajobrazów w południowej Polsce i w Czechach, formowanie się tych krajobrazów pod wpływem różnych czynników takich jak lodowiec, woda, temperatura itp. Uczestnicy utrwalali też historię w oparciu o istniejące zabytki, poznane legendy.
Urząd Gminy Werbkowice, Krajowa Spółka Cukrowa w Toruniu Oddział „Cukrownia Werbkowice” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach serdecznie zapraszają na imprezę pn. „Dni Werbkowic i Dzień Cukrownika”, która odbędzie się w dniach 7-8 lipca w Werbkowicach.
W dniu 10 czerwca 2012 roku w Amfiteatrze obok Gminnego Ośrodka Kultury w Werbkowicach odbył się III WOJEWÓDZKI FESTIWAL KAPEL ULICZNYCH i PODWÓRKOWYCH. Organizatorami Festiwalu byli: Wójt Gminy Werbkowice, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach. Honorowy Patronat nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego pan Krzysztof Hetman, Starosta Powiatu Hrubieszowskiego pan Józef Kuropatwa.