Dzień Samorządu Terytorialnego 2026
Featured

Dzień Samorządu Terytorialnego 2026

Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni demokratyczne wybory samorządowe. To właśnie wtedy rozpoczął się nowy rozdział w historii Polski — oparty na odpowiedzialności, współpracy i realnym wpływie mieszkańców na sprawy swoich lokalnych wspólnot.


Samorząd terytorialny to nie tylko administracja i realizacja zadań. To przede wszystkim ludzie, którzy każdego dnia pracują dla dobra mieszkańców i rozwoju naszej gminy.


Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w życie i rozwój Gminy Werbkowice:

  • Radnym Rady Gminy Werbkowice
  • Sołtysom i Radom Sołeckim
  • Pracownikom Urzędu Gminy
  • Pracownikom jednostek organizacyjnych gminy i instytucji kultury
  • Druhom strażakom oraz wszystkim społecznikom działającym na rzecz naszej lokalnej wspólnoty

Dziękujemy za codzienną pracę, odpowiedzialność, zaangażowanie i troskę o mieszkańców. Dzięki Państwa pracy samorząd jest blisko ludzi i skutecznie odpowiada na potrzeby lokalnej społeczności.


Życzymy Państwu satysfakcji z pełnionej służby, wielu sukcesów, dobrej współpracy oraz nieustającej energii do dalszego działania na rzecz mieszkańców Gminy Werbkowice. 

Monika Podolak
Wójt Gminy Werbkowice


Maciej Buczyński
Przewodniczący Rady Gminy Werbkowice


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach
Szkoła Podstawowa im. s. Wandy Longiny Trudzińskiej i Siedmiu Wychowanków
Przedszkole Samorządowe "Bajka" w Werbkowicach
GOPS Werbkowice
Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach
Komunalny Zakład Oczyszczania w Werbkowicach
OSP Honiatycze
OSP Wronowice
Ochotnicza Straż Pożarna w Werbkowicach
Ochotnicza Straż Pożarna Terebiń
Ochotnicza Straż Pożarna Sahryń
OSP Turkowice
OSP Honiatyczki
OSP Kotorów
OSP Podhorce
OSP Alojzów

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes