Zakończono realizację zadania pn. „Rozwój terenów popegeerowskich – budowa sieci wodociągowej w miejscowości Sahryń i Terebiń”. Inwestycja została wykonana zgodnie z dokumentacją projektową oraz zapisami umowy nr RIP.272.5.2024.KBR z dnia 30.08.2024 r.
Wykonawcą robót była Instalcomplex Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Klonowej 50, 22-600 Tomaszów Lubelski. Wartość robót budowlanych zgodnie z umową wyniosła 2 067 162,60 zł brutto.
Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 999 200,00 zł.
Gmina uzyskała zgody Wojewódzkiego oraz Powiatowego Nadzoru Budowlanego na przystąpienie do użytkowania wybudowanej sieci. Odbiór końcowy inwestycji odbył się w dniu 26.02.2026 r., co formalnie potwierdziło prawidłowe wykonanie robót oraz zakończenie realizacji zadania.
Dzięki wykonaniu nowej sieci wodociągowej mieszkańcy miejscowości Sahryń i Terebiń zyskali dostęp do stabilnego i bezpiecznego systemu zaopatrzenia w wodę, co przyczyni się do poprawy jakości życia oraz dalszego rozwoju tych terenów.