Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubelskiego nr 1 z dnia 2 stycznia 2026 r., wszyscy posiadacze kotów w powiecie hrubieszowskim mają obowiązek szczepienia swoich zwierząt przeciwko wściekliźnie do 31 grudnia 2026 r.
Rozporządzenie nakłada obowiązek szczepienia kotów w terminie 30 dni od ukończenia przez kota 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.
Treść rozporządzenia została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego i jest dostępna na stronach internetowych organów samorządu terytorialnego gmin i miast położonych na terenie objętym rozporządzeniem.