Znicze w imieniu społeczności gminy zapalili Monika Podolak - Wójt Gminy Werbkowice wraz z Przewodniczącym Rady Gminy - Maciejem Buczyńskim.
Ogień pamięci pochodzący ze Sztafeta Rowerowa ,,Ogień Niepodległości'' zapłonął m.in. w Sahryniu, Hostynnem-Kolonii i Werbkowicach – przy grobach i pomnikach bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę.
Zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada w Werbkowicach:
- 11:30 msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Werbkowicach
- 12:15 przemarsz pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach
- 12:30 uroczystości przy Pomniku z Wojskową Asystą Honorową 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Hrubieszowie
- 13:20 występ patriotyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Werbkowicach w sali kinowej GOK Werbkowice