🇵🇱 Obchody 80. rocznicy bohaterskiej obrony Honiatycz 15 maja 1944 roku 🇵🇱
Featured

Obchody 80. rocznicy bohaterskiej obrony Honiatycz 15 maja 1944 roku

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Honiatyczach pod przewodnictwem ks. kan. Andrzeja Ciapę.


Po nabożeństwie, w asyście pocztu sztandarowego Ochotniczej Straży Pożarnej, uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik ku czci poległych i pomordowanych mieszkańców Honiatycz.
Obchody przy pomniku rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie Pan Stanisław Niedźwiedź przywitał przybyłych gości i Mieszkańców. Po przytoczeniu przez dr Józefa Niedźwiedzia wydarzeń napaści UPA na Honiatycze oraz bohaterskiej obrony w maju 1944 roku, odpalono znicz i Wójt Gminy Werbkowice – Monika Podolak wraz z Radnymi oraz delegacje Sołectw Honiatycz, Honiatyczek i Honiatycz Kolonii złożyli symboliczne, biało-czerwone wiązanki kwiatów dla upamiętnienia pomordowanych mieszkańców Honiatycz podczas II wojny światowej 🇵🇱
Po uroczystości uczestnicy udali się do miejscowej świetlicy, gdzie mieszkańcy przygotowali poczęstunek i wystąpił Zespół wokalny "Hubal" z repertuarem piosenek patriotycznych, wojskowych i partyzanckich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom i Mieszkańcom za uczestnictwo w 80. rocznicy bohaterskiej obrony Honiatycz 15 maja 1944 roku oraz Komitetowi Organizacyjnemu za przygotowanie uroczystości.
Chwała Bohaterom! 🇵🇱
Honiatycze pamiętają! Gmina Werbkowice pamięta!
📷 Żaneta Szuptarska

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes