Zaproszenie do udziału w Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego EDYCJA 2023

Zaproszenie do udziału w Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego EDYCJA 2023

Szanowni Państwo, w imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Zamojszczyzna" ponownie zapraszam do udziału w tegorocznej edycji — Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego. Partnerem wydarzenia jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Festiwal jest organizowany dzięki funduszom pozyskanym z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz środkom naszego Stowarzyszenia jako Organizatora. Oferując promocję w trakcie organizacji i przebiegu wydarzenia zachęcamy innych partnerów do wsparcia naszego projektu!

Organizowany przez nas po raz drugi Festiwal (relacja z ubiegłorocznego finału: https://zamojszczyzna.org/aktualnosci/koncert-finalowy-festiwalu-piesni-powstania-zamojskiego-11-wrzesnia-2022-r-zamosc/ ) ma charakter otwarty, adresowany jest do artystycznych zespołów młodzieży starszej i osób dorosłych o charakterze instrumentalno-wokalnym, wokalnym i do solistów, duetów. Szczegółowe informacje oraz Regulamin Festiwalu na naszej stronie internetowej - https://zamojszczyzna.org/aktualnosci/zaproszenie-do-udzialu-w-festiwalu-piesni-powstania-zamojskiego-edycja-2023/.

Festiwal będzie miał formułę dwuetapowego konkursu artystycznego:

I etap — to przesłuchania powiatowe, przeprowadzone zgodnie z przyjętym Regulaminem odrębnie dla powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego wraz z miastem Zamość.

Uczestnicy występować będą w dwóch kategoriach: I kat. soliści i duety oraz II kat. zespoły instrumentalno-wokalne i wokalne.

UWAGA! Każdy zespół, solista w pierwszym etapie prezentuje dwa utwory, w tym przynajmniej jeden ze „Śpiewnika Pieśni Oddziałów Partyzanckich Zamojszczyzny". Premiowane, będzie wykonanie przynajmniej jednej pieśni Powstania Zamojskiego, zamieszczonej w pierwszym rozdziale wydanego przez nasze Stowarzyszenie „Śpiewnika Pieśni Oddziałów Partyzanckich Zamojszczyzny"- (do pobrania na stronie internetowej : https://zamojszczyzna.org/wp-content/uploads/2022/08/spiewnik-srlz-2022.pdf)

Eliminacje zostaną zakończone wyłonieniem laureatów miejsc I - III w obu kategoriach konkursowych: soliści i zespoły, przyznaniem nagród i kwalifikacją laureatów do Koncertu Finałowego Festiwalu. Każdy uczestnik otrzyma dyplom pamiątkowy za udział w projekcie.

Eliminacje w Hrubieszowie odbędą się:

18.08.2023 r., godz. 17.00 - Hrubieszowski Dom Kultury

zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 507 159 010

Eliminacje w Tomaszowie Lubelskim odbędą się:

25.08.2023 r., godz. 17.00 - Amfiteatr w Tomaszowie Lubelskim (w przypadku brzydkiej pogody Tomaszowski Dom Kultury)
zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 663 435 118

Eliminacje w Zamościu odbędą się:

05.09.2023 r. godz. 17.00 - Klub 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego Zamość
zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 507 159 010

Eliminacje w Biłgoraju odbędą się:

07.09.2023 r., godz. 11.00 - Biłgorajskie Centrum Kultury

zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

II etap - udział laureatów, zwycięzców eliminacji powiatowych w Koncercie Finałowym Festiwalu, który odbędzie się dnia 10 września 2023 r. w Klubie Garnizonowym w Zamościu.

Każdy z uczestników wykona jeden utwór ze „Śpiewnika Pieśni Oddziałów Partyzanckich Zamojszczyzny". Premiowane będzie wykonanie pieśni Powstania Zamojskiego z pierwszego rozdziału ww. Śpiewnika.

Komisja Konkursowa wybierze Laureatów Festiwalu Pieśni Powstania Zamojskiego – edycja 2023 w obu kategoriach konkursowych: soliści i zespoły.

Dla Laureatów Koncertu Finałowego (w obu kategoriach) przewidziane są nagrody rzeczowe oraz statuetki/puchary, dyplomy. W zależności od hojności naszych sponsorów nie wyklucza się dodatkowych nagród rzeczowych.

W skład Jury Festiwalu wchodzą m.in. uznani instruktorzy w środowisku muzycznym Zamojszczyzny, mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i osiągnięciami artystycznymi.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania udziału w organizowanym Festiwalu.

W załączeniu przesyłam plakat promujący wydarzenie. Uprzejmie proszę o przekazanie informacji wszystkim zainteresowanym.

Z poważaniem

Sławomir Zawiślak
Prezes Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna

Copyright © Free Joomla! 4 templates / Design by Galusso Themes