W dniu 27 kwietnia 2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach odbyły się eliminacje gminne do XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie udział wzięło 47 recytatorów z 6 szkół: Sahrynia, Malic, Podhorzec, Turkowic, Gozdowa i Werbkowic. Komisja po wysłuchaniu 28 prezentacji w pierwszej kategorii (klasy I-III) i 19 w drugiej kategorii (klasy IV-VI) postanowiła wyróżnić i tym samym nominować do eliminacji powiatowych:
Klasy I-III
- Katarzynę Cencelewicz ze Szkoły Podstawowej w Turkowicach
- Izabelę Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Malicach
- Joannę Mociak z Zespołu Szkół w Werbkowicach
Klasy IV-VI
- Zuzannę Grabowską z Zespołu Szkół w Werbkowicach
- Karolinę Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Podhorcach
- Kacpra Stadnickiego ze Szkoły Podstawowej w Turkowicach
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować recytatorom i ich opiekunom za tak duże zainteresowanie i zaangażowanie w tegoroczny Mały Konkurs Recytatorski. Liczymy na dalszą współpracę. Życzymy wielu sukcesów.
Opracowała
Edyta Pomykała