Urząd Gminy Werbkowice informuje, że w dniu 11.02.2009r. w m. Werbkowice będzie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych tj. zużytego sprzętu gospodarstwa domowego (lodówki, pralki, kuchenki, piecyki), sprzętu elektronicznego (telewizory, radia, komputery, odkurzacze). W przypadku domów jednorodzinnych odpady należy wystawić przed posesję a na terenie osiedli mieszkaniowych złożyć przy pojemnikach na odpady. Prosimy o wystawianie odpadów w taki sposób, aby nie utrudniały ruchu drogowego i pieszego. Odbiór odpadów będzie nieodpłatny.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
W dniu 15.12.2008 o godzinie 9.30 w Gimnazjum w Werbkowicach odbyło się otwarcie wystawy pt. Jesień w moim otoczeniu połączone z wręczeniem nagród dla laureatów konkursu plastycznego.
W dniu 4 grudnia 2008 roku w GOK w Werbkowicach odbyła się uroczystość wręczenia medali Za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego wręczali Wójt Gminy Lech Bojko i Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Wiater.