W dniu 8 grudnia 2010 roku na Hali Sportowej przy Zespole Szkól w Werbkowicach odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Gminy w Dwa Ognie w 2 kategoriach wiekowych – rocz. 2000 i mł., oraz rocz. 1999. W zawodach udział wzięło ponad 80 zawodników, reprezentujących 8 Szkół Podstawowych Gminy Werbkowice.
Trzech nauczycieli kontraktowych ze szkół prowadzonych przez Gminę Werbkowice, którzy uzyskali awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego, gościło u Wójta Gminy Werbkowice Lecha Bojko.
W ramach programu „Radosna Szkoła”, został wybudowany, przy Zespole Szkół w Sahryniu, mały plac zabaw o powierzchni chroniącej przed upadkiem ok. 150 m2. Zamontowano na nim: