Drukuj
Aktualności
Dożynki Gminno-Parafialne w Werbkowicach

Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne odbyły się 15.08.2021 r. w Werbkowicach. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta dziękczynna, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Kupczak. Następnie delegacje wieńcowe barwnym korowodem przeszły na teren zespołu pałacowego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.


Starostami dożynek byli: p. Elżbieta Ślusarz z Łysej Góry i p. Stanisław Słomiany z Turkowic.


Do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zgłosiły się sołectwa: Konopne, Łysa Góra, Malice, Podhorce, Strzyżowiec, Werbkowice, Wilków i Wilków Kolonia. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Obrocka-Miranowska, Agnieszka Pawlos i Wojciech Krempla, po ocenie wieńców postanowiła przyznać:
- 1 miejsce Sołectwu Podhorce,
- 2 miejsce Sołectwu Konopne,
- 3 miejsce Sołectwu Werbkowice.
Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Werbkowice.


W konkursie dla dzieci i młodzieży na bukiet zielny nagrodzonych zostało pięć uczestniczek: Kaja Zimon, Emilka Gnasiuk, Julka Taras, Paulina Magdziak, Maja Kuś.
Dzieci otrzymały misie ufundowane przez Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie i GOK Werbkowice oraz słoiczki miodu ufundowane przez p. Andrzeja Kurzepę.


St. kpt. mgr inż. Piotr Gronowicz – Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie wręczył specjalne podziękowanie dla Dariusza Mazurka za uratowanie sąsiada z płonącego domu.


Quiz z wiedzy dożynkowej, przeprowadzony wśród publiczności, został szybko rozwiązany przez ochotników, którzy otrzymali bony do Restauracji Rafinada oraz upominki z Banku PKO.


Część artystyczną rozpoczęły występy zespołów działających przy GOK Werbkowice: Górzanki, Lotos i Stah. Następnie odbyły się koncerty: grupy NoLimit, gwiazdy wieczoru Cleo i zespołu Seeking Dreams. Na zakończenie do tańca rozgrzewał publiczność DJ Patric i zespół Meffis.


Organizatorzy Dożynek:
- Wójt Gminy Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska,
- Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach,
- Parafia pw. św. Michała Archanioła w Werbkowicach.


Gospodarzem terenu, na którym odbywały się Dożynki był Piotr Kozera – Dyrektor Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach.


Sponsorami Dożynek byli:
- Piekarnia Cukiernia ARS Antoni Artur Skrzypa,
- PKO Bank Polski,
- Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie,
- Restauracja Rafinada Werbkowice,
- Andrzej Kurzepa.


Wśród atrakcji znalazły się:
- wystawa płodów rolnych przygotowana przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie,
- stoiska z pysznymi daniami i wypiekami przygotowanymi przez panie z KGW z terenu gminy Werbkowice (Podhorce, Łysa Góra, Strzyżowiec, Malice, Konopne) i Klubu Senior+ „Nasza Jesień”, dania z dziczyzny przygotowane przez panów z Koła Łowieckiego nr 45 Ponowa w Hrubieszowie oraz darmowa grochówka przygotowana przez panów z OSP Turkowice,
- stoiska z rękodziełem (Zielony olej, Super Nitka, Rękodzieło Dubienka) i kosmetykami firmy Faberlic,
- dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci.