Z dniem 3 września 2007 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Nokia ogłaszają rozpoczęcie VII edycji programu "Make a Connection - Przyłącz się". Program realizowany jest od 2001 roku przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży dzięki wsparciu firmy Nokia. Skierowany jest on do młodzieży w wieku 16 - 22 lat z terenu całej Polski. Program wspiera młodzieżowe projekty lokalne, umożliwiając młodym ludziom aktywne włączenie się w życie społeczne na zasadach partnerskich oraz wszechstronny rozwój osobisty.

Realizując projekty wedle własnych pomysłów, młodzi ludzie nie tylko pomagają innym żyć lepiej i ciekawiej, ale także zdobywają cenne umiejętności życiowe, które pomogą im w znalezieniu pracy.

Grupy młodzieżowe, których pomysły zostaną zaakceptowane, mogą otrzymać dotacje w wysokości od 2.000 do 4.500 zł na realizację zaproponowanych przez siebie projektów na rzecz lokalnej społeczności.

Termin nadsyłania wniosków upływa 22 października 2007 roku.

Istotą programu jest umożliwienie młodzieży zorganizowania we własnym zakresie projektów dla innych osób żyjących w ich sąsiedztwie. Chcemy, aby młodzi ludzie potrafili dostrzec, co się dzieje w ich środowisku i samodzielnie wymyślić, w jaki sposób mogą sprawić, by ludziom wokół żyło się lepiej, przyjemniej, bezpieczniej, estetyczniej i ciekawiej.

Od sześciu lat, co roku około 80 grup młodzieżowych realizuje swoje pomysły. W realizacji projektów grupom młodzieżowym pomagają lokalne organizacje pozarządowe. Dla liderów grup młodzieżowych organizowane są szkolenia i pomoc techniczna. Szkolenia obejmują takie zagadnienia, jak zarządzanie projektem, planowanie budżetu, rozliczenie finansowe, umiejętność pracy w zespole oraz elementy public relations.

 

Make a Connection ? Przyłącz się!

PIENIĄDZE NA DZIAŁANIA LOKALNE MŁODZIEŻY

(VII ogólnopolska edycja konkursu)

 • Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 16 do 22 lat z terenu całej Polski.

 • W ramach konkursu, o dotację w wysokości 2 000 - 4 500 złotych, mogą starać się, co najmniej ośmioosobowe grupy młodych ludzi, działające na rzecz swojego środowiska lokalnego.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie projektu wraz z budżetem, przygotowanych według wzoru dostępnego na stronie internetowej www.makeaconnection.pl.

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy grupy młodzieżowe (grupy nieformalne, samorządy szkolne, lokalne stowarzyszenia utworzone i kierowane przez młodzież itp.).

Nadsyłane projekty powinny spełniać następujące warunki:

 • Grupa powinna składać się z co najmniej 8 osób w wieku od 16 do 22 lat.

 • Odbiorcami planowanych działań powinny być lokalne społeczności i ich członkowie, czyli mieszkańcy miejscowości, rówieśnicy, dzieci, sąsiedzi, etc.

 • Proponowane działania powinny być samodzielnie zaplanowane i realizowane przez grupę, a nie kierowane przez dorosłych.

 • Grupa może ubiegać się o dotację w wysokości od 2 000 do 4 500 złotych.

 • Proponowane działania powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 lutego 2008, a kończyć nie później niż 31 sierpnia 2008 roku.

Termin nadsyłania projektów upływa 22 października 2007 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Komisja Konkursowa po zapoznaniu się z projektami wybierze grupy, które otrzymają dofinansowanie na realizację swojego pomysłu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 listopada 2007 roku.

Z każdej grupy, wybranej przez Komisję, 2 osoby wezmą udział w szkoleniu organizowanym i finansowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Szkolenia odbędą się w grudniu 2007 roku, a uczestnictwo w nich jest warunkiem otrzymania pieniędzy.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej programu Make a Connection: www.makeaconnection.pl lub kontaktując się z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży:

Tel. (0 22) 826 10 16

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz wniosku, po pobraniu z www.makeaconnection.pl i wypełnieniu należy:

 • wersję papierową wraz z załącznikami przesłać na adres:
  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży
  ul. Kredytowa 6 lok. 20
  00-062 Warszawa

ORAZ

 • wersję elektroniczną (bez załączników) należy zarejestrować na stronie zgodnie z instrukcją, którą można znaleźć na www.makeaconnection.pl w dziale ?pliki do pobrania?.