Międzynarodowy Dzień Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej

Lekarze z Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców organizują akcje dla swoich pacjentów. Tym razem będzie to czwarta akcja związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej.

W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do Wąwolnicy na Pierwsze Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi.

II miejsce dla Klubu Seniora z Werbkowic

W dniu 16.09.2018 r. podczas hrubieszowskich Rubienaliów odbył się konkurs kulinarny na "Potrawy z dyni".

Uczczono pamięć ofiar agresji sowieckiej na Polskę

17 września w 79. rocznicę inwazji sowieckiej na Polskę władze samorządowe gminy Werbkowice uczciły pamięć poległych składając, kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

W niedzielę, 16 września 2018 r. w m. Hostynne-Kolonia na Cmentarzu wojennym poległych w 1920 r. miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej w miejscu pochówku żołnierzy polskich.

17 września 1939 sowiecka agresja na Polskę

Program uroczystości obchodów 79 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w dniu 17 września 2018 roku godz. 9:00:

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Zapraszamy w dniu 16 września 2018 do Hostynnego i Hostynnego-Kolonii na uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Rekrutacja do projektu „Lokalni Animatorzy Gminy Werbkowice”

 

Jeśli chcesz wziąć udział w Kursie Animatora i nabyć umiejętności z zakresu organizacji czasu wolnego, integracji dzieci, młodzieży i dorosłych oraz mieć realny wpływ na otoczenie poprzez inicjowanie aktywizujących i integrujących działań w twojej miejscowości to TEN PROJEKT JEST DLA CIEBIE!

Kolejne zmodernizowane świetlice w gminie Werbkowice

Dobiegły końca remonty świetlic wiejskich w Alojzowie i Wilkowie. Pieniądze na prace modernizacyjne w kwocie blisko 140 tys. zł Gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Informacje o projekcie „Lokalni Animatorzy Gminy Werbkowice”

 

Informujemy, że grupa nieformalna „Aktywne Babki” pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gminy Werbkowice otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pt. „Lokalni Animatorzy Gminy Werbkowice” w konkursie grantowym w ramach programu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3”.