Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz czternasty ogłasza Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 kwietnia do 31 maja 2021 r. przez stronę www.whr.muzhp.pl.

NSP 2021 - plakat informujący o formach spisu

Od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Od 1 kwietnia br. prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19 w celu umożliwienia efektywnego przeprowadzenia spisu Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 1 kwietnia 2021 r. ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021.

Konkurs test wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 dla uczniów szkół podstawowych

Konkurs test wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 dla uczniów szkół podstawowych.

Zachęcamy do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych

Informujemy, że Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Apel do mieszkańców powiatu hrubieszowskiego

W związku z narastającą liczbą zakażeń wirusem SARSCoV-2 a także ostrzeżeniami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hrubieszowie oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie przypomina o konieczności przestrzegania podstawowych zasad zapobiegania zakażeniu:

Otwarte konkursy na realizację zadań publicznych 2021

Wójt Gminy Werbkowice ogłasza otwarte konkursy na realizację zadań publicznych pn. "Prowadzenie zajęć sekcji piłki nożnej w różnych kategoriach wiekowych, udział w zawodach w ramach współzawodnictwa sportowego" w roku 2021 oraz pn. "Szkolenie dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie zajęć treningowych oraz udział w rozgrywkach w zakresie tenisa stołowego" w roku 2021.

NSP notatka prasowa

Od 1 kwietnia Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Bezpłatny punktu pomocy w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie 2021

Jak co roku, Urząd Gminy Werbkowice zaprasza rolników do skorzystania z bezpłatnego punktu pomocy w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie ARiMR za pomocą aplikacji e-Wniosek Plus.