VI Powiatowy Rajd Rowerowy na Orientację

Dnia 2 czerwca 2017 r. reprezentacja Zespołu Szkół w Werbkowicach uczestniczyła w VI Powiatowym Rajdzie Rowerowym na Orientację „Szlakiem Gotów”.

 

Młodzież gimnazjalna przy wspaniałej pogodzie mogła podziwiać uroki naszej okolicznej przyrody. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy i zadania dla młodych uczestników (rebusy, frazeologie, skojarzenia, zabawy na orientację). Szkoły mogły się wykazać w konkursach tanecznych i piosence. Naszą szkołę reprezentowała Agnieszka Tauz, która zaśpiewała piosenkę „Mury” i zdobyła uznanie i sympatię publiczności.

Wśród atrakcji czekających na uczestników rajdu należy wspomnieć o wspaniałej grochówce, kiełbasce, i innych smakołykach, które przygotowali organizatorzy. Zwiedzając masłomęcką wioskę gotów nasza młodzież gimnazjalna upodobała sobie strzelanie z łuku i cały cykl powstawania monet w dawnych czasach. Niezwykłą atrakcję stanowiły również kózki, które robiły spore wrażenie na naszych uczennicach.

O bezpieczny powrót do szkoły, po wielu atrakcjach i niezapomnianych chwilach i przeżyciach zadbali opiekunowie, nauczyciele wychowania fizycznego: Jarosław Kaczoruk i Bartłomiej Sadowski.

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Sadowski – Zespół Szkół w Werbkowicach