Podsumowanie Ferii z GOKiem i biblioteką

W ramach tegorocznych ferii Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Werbkowicach przygotowali bardzo bogatą ofertę dla dzieci i młodzieży.

W bibliotece od poniedziałku do soboty był otwarty kącik dla malucha, w którym najmłodsi mogli miło spędzić czas z rodzicami.
„Herbaciarnia” stała się strefą dla młodych. Od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych młodzież mogła grać w bilard oraz gry planszowe i karciane.
W sali widowiskowej natomiast odbywały się zajęcia warsztatowe pod nazwą „Supełek z pętelką”.
Dodatkową atrakcją podczas ferii był wyjazd do kina (24.01) na bajkę „Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Galeria zdjęć: https://tiny.pl/ts9nf

Opis zajęć warsztatowych „Supełek z pętelką”.
Pierwszy dzień (13.01) ferii rozpoczął się od zajęć manualnych. Dzieci przy użyciu sznurków, pasków i innych materiałów tworzyły różne prace oraz uczyły się szyć. Tradycyjnie nie obyło się też bez pełnych śmiechu zajęć ruchowych.
Galeria zdjęć: https://tiny.pl/ts947

Chałka była tematem drugiego (15.01) spotkania w ramach ferii. Zanim jednak dzieci przystąpiły do formowania ciasta uczyły się pleść warkocze. Czekając aż „zaplecione” ciasto się upiecze uczestnicy brali udział w zabawach oraz rozpoczęli tworzyć okrągłe „makatki”.
Galeria zdjęć: https://tiny.pl/ts94d

Podczas trzeciego (17.01) spotkania mieliśmy ciekawych gości. Najpierw odwiedził nas pracownik oddziału oświatowo-zdrowotnego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie z materiałami edukacyjno-zdrowotnymi. A następnie panie z Klubu Budowniczych Lego, które poprowadziły zajęcia z robotyki. Dzięki zajęciom „Tkanie na hula hop” narodzili się wspaniali młodzi tkacze, którzy w skupieniu i z wytrwałością tkali „makatki”.
Galeria zdjęć: https://tiny.pl/ts945

W przeddzień (20.01) Dnia Babci i Dziadka dzieci wykonywały upominki z masy solnej. Po raz kolejny odbyły się zajęcia z robotyki. Nie zabrakło też kolorowych zabaw.
Galeria zdjęć: https://tiny.pl/ts94p

Ostatni dzień (22.01) zajęć supełkowo-pętelkowych przebiegał w tematyce projektowania ubrań i zabawek. Najpierw dzieci stworzyły "brelokowe ludki" a po części zabawowej wykonywały stroje karnawałowe.
Galeria zdjeć: https://tiny.pl/ts944