VII Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych - Werbkowice 2017

Kolejna edycja Międzypowiatowego Festiwalu Zespołów Śpiewaczych - Werbkowice 2017 za nami.
Pierwszego dnia (11.11.2017 r.) na scenie prezentowały się zespoły śpiewacze (w tym soliści i duety) nie posiadające strojów ludowych bądź tylko na nie stylizowane.

Komisja w składzie Krzysztof Gumiela (przewodniczący), Kornelia Niedbał, Andrzej Borowy po wysłuchaniu 10 solistów/duetów oraz 22 zespołów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: Nagrodę specjalną dla Zespołu dziecięcego RECZKA z Rejowca.
Wyróżnienia dla:
1. Zespołu śpiewaczego RADOŚĆ z Liszna;
2. Zespołu ludowego STASZICOWIACY z Jarosławca.
Tytuł Najlepszego instrumentalisty przypadł Panu Mirosławowi Żyle a Najlepszą wokalistką została Pani Maria Kociuba (za autentyczność w głosie i w repertuarze oraz za tradycyjne wykonanie utworu Tam na onej górze).
• w kategorii soliści i duety:
III miejsce – nie przyznano;
II miejsce – duet Agnieszka Bandosz i Jolanta Dzikon;
I miejsce – Weronika Wójcik (za całokształt prezentacji scenicznej);
• w kategorii zespoły a'capella, z akompaniamentem akordeonu, , instr. klawiszowych, podkład cd:
III miejsce – Zespół GÓRZANKI z Gozdowa;
II miejsce – Zespół ARABESKA z Mircza;
I miejsce – Gminny zespół śpiewaczy ROSA z Kamienia;
• w kategorii zespoły z kapelą:
III miejsce – Zespół OSTROWIACY z Trzeszczan;
II miejsce – Zespół FLOWERS z Białopola;
I miejsce – Zespół śpiewaczy ECHO z Gołębia.

 

Drugi dzień przesłuchań skierowany był do zespołów (w tym solistów i duetów) występujących w kompletnych regionalnych strojach ludowych [(również kapele im akompaniujące). Komisja w składzie: Andrzej Sar (przewodniczący), Kornelia Niedbał, Krzysztof Gumiela po wysłuchaniu 9 solistów/duetów oraz 15 zespołów postanowiło przyznać następujące nagrody
i wyróżnienia:
Nagrody specjalne dla:
- Dziecięcego zespołu ludowego KŁOSY z Siedliszcza;
- Zespołu dziecięcego RECZKA z Rejowca;
- Duetu Nikola Matczuk, Marysia Tarasek z Husynnego.
Wyróżnienia dla:
1. Pani Józefy Stasiuk z Zanowinia;
2. Zespołu NADBUŻAŃSKI KLON ZIELONY z Zanowinia.
Tytuł Najlepszego instrumentalisty przypadł Panu Marcinowi Watrasowi a Najlepszą wokalistką została Pani Dorota Ziomka.
• w kategorii soliści i duety:
ex aequo III miejsce: Duet Pani Barbara Szałaj, Pani Patrycja Stojańska oraz Duet Pani Krystyna Kawalec, Pani Halina Iwko;
II miejsce – Duet Maria Dutkiewicz, Franciszka Bydychaj;
I miejsce – Pani Leokadia Prokopczuk;
• w kategorii zespoły a'capella, z akompaniamentem akordeonu:
III miejsce – Zespół TEOSINKI z Teosina;
II miejsce – Zespół RAKOŁUPIANKI;
I miejsce – Zespół SIELANKI z Sielca;
• w kategorii zespoły z kapelą ludową:
III miejsce – Zespół Śpiewaczy z Kapelą z Honiatycz;
II miejsce – Zespół SIEDLISZCZANKI z Fajsławic;
I miejsce – Zespół CUDA WIANKI z Dorohuska.
Dodatkowo w sobotę wystąpił gościnnie zespół ŁOPIENKA z Cisnej.