Obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się o godz. 7:30 złożeniem wieńców przy pomniku 30 Pułku Strzelców Kaniowskich w Hostynnem-Kolonii.

Następnie o godz. 8:00 została odprawiona Msza święta w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Werbkowicach w intencji Ojczyzny w 78. rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej. Kolejne uroczystości miały miejsce przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach, które poprowadziła kompania honorowa wystawiona przez 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA”. 
W uroczystości uczestniczyli Wójt Gminy pan Lech Bojko, Radni Rady Gminy Werbkowice: pan Ryszard Grabowski i pan Jarosław Gałka, dyrekcja Szkoły Podstawowej Werbkowicach wraz z nauczycielami i młodzieżą szkolną oraz mieszkańcy Werbkowic.
Uroczystość poprowadził st. sierż. Andrzej Leśko.
W ramach obchodów, po uroczystym wciągnięciu flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt i odegraniu hymnu państwowego został odczytany apel pamięci. Kolejnym punktem był odczyt okolicznościowy przygotowany przez młodzież ze Szkoły Podstawowej w Werbkowicach.
Po salwie honorowej poszczególne delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i zapaliły znicze.

fot. Ryszard Mazurkiewicz