Obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11 Listopada w czasie pandemii

Dzień 11 listopada każdego roku budzi w nas wiele emocji. Jest to czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli o naszą wolność. To czas, kiedy sięgamy po historię Polski i wspominamy minione czasy.


Tradycją w Werbkowicach była zawsze zbiórka pocztów sztandarowych oraz delegacji przy Urzędzie Gminy, późniejszy przemarsz do kościoła Świętego Michała Archanioła w Werbkowicach, msza św. w intencji Ojczyzny, przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego, asysta wojskowa, złożenie wieńców, przemówienia, część artystyczna w sali widowiskowej GOK w wykonaniu dzieci i młodzieży.
W związku z obostrzeniami, wynikającymi z panującej pandemii, gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości nie odbyły się nawet w dotychczas przyjętej formule i miały bardzo skromny, symboliczny charakter.
Zabrakło zapraszanych zawsze gości, sztandarów a przede wszystkim grona mieszkańców, którzy chętnie uczestniczyli w tym szczególnym wydarzeniu.
O godzinie 8.30 w dniu 11 listopada 2020 r. przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach została złożona przez przedstawicieli Urzędu Gminy Werbkowice i Rady Gminy Werbkowice wiązanka kwiatów.