Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli”

Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 21 maja br. w Radomiu.
Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów terytorialnych, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej „Europa dla obywateli”.
„Europa dla obywateli” wspiera organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji:
• projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego
• inicjatyw lokalnych
• zaangażowania społecznego i demokratycznego
• pamięci europejskiej
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, m.in. jakie są cele, założenia i priorytety programu oraz terminy konkursu wniosków w 2019 roku.

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne; aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej polskiego Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli” (zakładka „Szkolenia”), gdzie znajduje się również szczegółowy plan wydarzenia.
Termin: wtorek, 21 maja 2019, godz. 11.00-14.45 (rejestracja rozpocznie się od godz. 10.30)
Spotkanie odbędzie się w Hotelu Gromada, ul. Gabriela Narutowicza 9, 26-600 Radom.

„Europa dla obywateli” to program Unii Europejskiej wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne organizacje i instytucje nienastawione na zysk, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.
Więcej o programie „Europa dla obywateli” znajduje się na stronie polskiego Punktu Kontaktowego:
https://europadlaobywateli.pl/
oraz na profilu Facebook: www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli