HTK buduje sieć światłowodową w gminie Werbkowice

Do Gminy Werbkowice zwróciła się Hrubieszowska Telewizja Kablowa (HTK) z prośbą o pomoc w ustaleniu, którzy mieszkańcy gminy są zainteresowani skorzystaniem dostępu do internetu oraz telewizji w technologii światłowodowej.

 

HTK rozpoczęła realizację projektu z dotacją unijną (w ramach z projektu POPC), którego celem jest zbudowanie rozległej sieci światłowodowej i radiowej na terenie całego powiatu. Na czwartkowym spotkaniu rady gminy przedstawiciele HTK opowiedzieli o korzyściach z budowy infrastruktury zarówno dla gminy, jak i mieszkańców i poprosili radnych i sołtysów o pomoc w zebraniu informacji dot. gospodarstw domowych zainteresowanych skorzystaniem z usług świadczonych po sieci HTK.

W tej chwili Hrubieszowska Telewizja Kablowa świadczy usługi:
- Dostęp do internetu (100 Mbps)
- Telewizja Cyfrowa (98 kanałów z możliwością rozszerzenia oferty)
- Telefonia stacjonarna

Jednorazowy koszt doprowadzenia kabla światłowodowego do domów zależy od odległości od głównego kabla światłowodowego. Można ten koszt znacznie obniżyć poprzez zmianę projektu w taki sposób, aby główny kabel przechodził możliwie blisko zainteresowanych mieszkańców. W tym celu radni oraz sołtysi zostali wyposażeni w specjalne krótkie ankiety.

Prosimy zainteresowanych mieszkańców o kontakt bezpośrednio z radnymi i sołtysami w celu wpisania na listę. Zebrane dane posłużą ewentualnemu skorygowaniu sieci telekomunikacyjnej w taki sposób, aby lepiej służyły tym mieszkańcom, którzy potrzebują szybkiego internetu i telewizji oraz ograniczeniu budowy w miejscach, w których mieszkańcy takich potrzeb nie zgłaszają. Deklaracje potrzeb mieszkańców stanowią informację pomocniczą, ale nie obligują mieszkańców do zawarcia umowy.

 

Więcej informacji:

 

Hrubieszowska Telewizja Kablowa
Listopadowa 3/3
22-500 Hrubieszów

Telefon:
84 6965188, 84 5353000
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://htk.net.pl/