Festiwal tenisa stołowego 2019

W styczniu 2019 roku na Hali Sportowej w Werbkowicach zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników Tenisa Stołowego.

 

UKS Grot-Michał Werbkowice i UKS Ogólniak Hrubieszów, przy pomocy i wsparciu władz Gminy Werbkowice zorganizują w styczniu 2019 roku, pięciodniowy (od środy do niedzieli) "FESTIWAL TENISA STOŁOWEGO" na 20 licencjonowanych stołach.

W czwartek, 5 lipca br. w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie w tej sprawie, w którym uczestniczyli przedstawiciele obu UKS-ów: pani Danuta Muzyczka (UKS Grot-Michał Werbkowice) i pan Zbigniew Krawczuk (UKS Ogólniak Hrubieszów), dyrektor SP Werbkowice Marta Pietrusiewicz oraz wójt Lech Bojko i sekretarz gminy Monika Podolak.

W ramach imprezy planowane są rozgrywki:
- Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej,
- Półfinału Wojewódzkiego Dzieci i
- Półfinału Wojewódzkiego Licealiady.
W ostatnim dniu festiwalu rozegrane zostaną mecze II i III ligi UKS Grot-Michał Werbkowice. Nie wykluczamy też Wojewódzkiego Turnieju Seniorów Lubelskiego Związku Tenisa Stołowego i innych imprez towarzyszących.

13 stycznia 2019 roku w ramach WOŚP planowany jest Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, ze zbiórką do puszek.

Dla popularyzacji tenisa stołowego i promocji Gminy, warto do Werbkowic "ściągnąć" imprezy sportowe rangi wojewódzkiej jak i na szczeblu ogólnopolskim, "wszystko jest na dobrej drodze".

Szczegóły i regulaminy będą podane wkrótce.

P.S. Cały czas prowadzony jest przez UKS Grot-Michał Werbkowice, nabór chętnych dzieci do gry w tenisa stołowego. Tenis stołowy pomaga w rozwijaniu inteligencji, poprawia koordynację ruchową i znacząco wpływa na rozwój mózgu szczególnie u najmłodszych dzieci.

Tekst i foto: Danuta Muzyczka