Gmina Werbkowice pozyskała środki z PROW

W miniony wtorek, 26 czerwca br., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego wójt Lech Bojko podpisał umowy na realizację inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dzięki pozyskanym środkom w Gminie Werbkowice do połowy lipca tego roku powstaną trzy nowe miejsca rekreacji. Z nowych placów zabaw zadowoleni będą mieszkańcy Peresołowic, Honiatycz i Hostynnego. Kwota pomocy wyniesie ponad 105 tys. zł.

Mieszkańcy Alojzowa doczekają się wymiany dachu na budynku świetlicy. Tu dofinansowanie wyniesie prawie 70 tys. zł., a zadanie powinno być zrealizowane do końca sierpnia br.

Kolejną inwestycją realizowaną w ramach działania będzie długo wyczekiwana bieżnia lekkoatletyczna przy Szkole Podstawowej w Werbkowicach, do budowy której Gmina otrzyma prawie 80 tys. zł dofinansowania. Bieżnia powstanie najpóźniej do końca października tego roku.

Z kolei w Podhorcach, do połowy przyszłego roku, powstanie przystań kajakowa wraz z altanką i miejscem na grilla. Będzie to już trzecia przystań na Huczwie w Gminie Werbkowice - dwie pozostałe powstały w Kotorowie i w Werbkowicach. Na to zadanie Gmina otrzyma prawie 70 tys. zł.

W sumie na realizację zadań Gmina pozyskała ponad 300 tys. złotych, a całkowita wartość zaplanowanych inwestycji wyniesie ponad 470 tys. zł.