Ruszamy z akcją „100 drzew na stulecie niepodległości Polski!”

100 drzew na stulecie niepodległości Polski! – tą akcją Gmina Werbkowice włącza się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Do inicjatywy sadzenia drzew w gminie może przyłączyć się każdy, kto w najbliższym czasie odwiedzi Urząd Gminy Werbkowice i odbierze bezpłatne sadzonki drzew, które następnie zasadzi na własnej działce.

Przy współudziale mieszkańców, szkół, wspólnot mieszkaniowych, instytucji i organizacji planujemy posadzić na terenie gminy aż tysiąc drzew z gatunków: lipa, dąb, jawor, olcha, świerk i sosna.

Pierwsze drzewa w ramach akcji zostały dzisiaj (11 kwietnia br.) zasadzone m.in. przez wójta Lecha Bojko i przewodniczącego rady gminy Ryszarda Grabowskiego w parku przy werbkowickim Amfiteatrze. Wybór kolejnych miejsc sadzenia drzew pozostawiamy mieszkańcom.

Bezpłatne sadzonki drzew będą wydawane od 11 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Gminy Werbkowice w godzinach pracy Urzędu.

Pamiętajmy, że każdy może mieć wpływ na wygląd swojego otoczenia i na poprawę jakości życia w czystym i zdrowym środowisku. Drzewa posadzone w ramach akcji z czasem nie tylko poprawią estetykę gminy, ale także dostarczą potrzebny tlen i korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, a następnie do pochwalenia się efektami swojej pracy na profilu facebook Gminy Werbkowice.

Szczegółowych informacji o akcji udziela kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami pani Beata Stempień-Weremczuk, pokój nr 6, tel. 84 657 20 80, wew. 46, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.