Ferie z plecakiem 2018

W dniach 29.01-09.02.2018 r. (poniedziałki, środy i piątki) w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej w Werbkowicach odbywały się „FERIE Z PLECAKIEM”.

 

Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z tematyką ferii, projektowały własne, unikatowe plecaki i grały w Familiadę. Podczas drugiego spotkania odbył się wyjazd do kina na film animowany „Gnomy rozrabiają” i wizyta w kręgielni Balaboom. Trzeciego dnia dzieci budowały pociąg z tekturowych pudełek, poznawały zasady bezpiecznego podróżowania, otrzymały gadżety odblaskowe oraz brały udział w grach i zabawach ruchowych.
Drugi tydzień ferii rozpoczął się od wspólnego przygotowywania ekwipunku na podróż. Dzieci własnoręcznie zrobiły ciastka owsiane i kanapki, bawiły się w rozpoznawanie smaków i kalambury. Piątego dnia odbył się wyjazd do Krasnobrodu na kulig, któremu towarzyszyły zabawy na świeżym powietrzu (bitwa na śnieżki, zjeżdżanie na workach) oraz ognisko z kiełbaskami. Na zakończenie ferii każdy z uczestników wykonał pamiątkową pocztówkę z wspólnej podróży z GOKiem, brał udział w „wyścigach wagonowych”, grał w Familiadę i otrzymał pamiątkowy upominek.

Tegoroczne ferie były współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Werbkowicach w ramach zadania "Ferie z plecakiem - cykl zajęć edukacyjno-wychowawczych dla dzieci podczas ferii zimowych", które miało na celu promocję zdrowego stylu życia, popularyzację aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego, który zapobiega alkoholizmowi, narkomani i innym nałogom oraz wspomaganie działań wychowawczych i profilaktycznych.